Oleje terapeutické kvality

 

Oleje terapeutické kvality jsou 100% éterické oleje, získávané z rostlin pěstovaných v ekologicky čistém prostředí a extrahované za určitých, přísně sledovaných podmínek.

 

Qary Young zakoupil v 90. letech min. století panenskou půdu v Idaho, USA, která nebyla dosud orána a dotčena jakoukoli chemikálií. Další pole pro pěstování kvalitních rostlin se nacházejí v Utahu v USA, Francii, Ekvádoru a Ománu.

Na farmách firmy Young Living je pečlivě sledováno pěstování, sklízení a destilační procesy každé šarže esenciálních olejů. Prováděné laboratorní zkoušky a nezávislé audity převyšují průmyslové standardy a tím je zajištěna nejvyšší kvalita esenciálních olejů označovaná YLTG - terapeutická kvalita.

Terapeutická kvalita esenciálního oleje je zaručena správnou volbou osiva, výsadbou za optimálních podmínek, volbou ideální půdy, způsobem pěstování a dokonce denní dobou sklizně. Pro destilaci oleje jsou vybrány ty rostliny, které obsahují nejširší nabídku účinných látek.

Young Living používá vlastní techniku pro extrahování nejsilnějších esenciálních olejů, které zůstávají bezkonkurenční v celém průmyslu éterických olejů. Při destilaci jsou stále kontrolovány extrahované oleje na přítomnost např. těžkých kovů. Výsledný produkt terapeutické kvality musí obsahovat přirozeně se vyskytující sloučeniny obsažené v každém esenciálním oleji v nejvíce konzistentní bioaktivní úrovni.